Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Przejdź do - Na%20zesłanie%20rys.%20Jan%20Kober

„ O wolność i godność Narodu Polskiego”

20 stycznia 2023

Z okazji 160 rocznicy wybuchu Powstania styczniowego prezentujemy galerię prac plastycznych pochodzących z zespołu: Komitet Wojewódzki Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Elblągu; sygn. 824/ 3067. Archiwum Państwowe w Malborku nie posiada materiałów archiwalnych związanych bezpośrednio z Powstaniem styczniowym ale przechowuje w swoim zasobie rysunki artystów Polskich, poruszające tematykę popowstaniową. Jak wszystkie ważne wydarzenia historyczne temat odnalazł swoje miejsce w kulturze i sztuce. Szkice Jana Kobera, Bohdana Urbanowicza absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Krakowie oddają tematykę skutków tragicznych wydarzeń, mających miejsce na ziemiach polskich w XIX wieku.

Czytaj więcej o: „ O wolność i godność Narodu Polskiego”
Przejdź do -

Być eko!

16 stycznia 2023

Poniedziałek okazał się bardzo sympatycznym dniem ponieważ do naszego Archiwum wpłynęło podziękowanie od zaprzyjaźnionego Liceum Ogólnokształcącego  im. Henryka Sienkiewicza w Malborku za współpracę  w selektywnej zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego. Serdecznie dziękujemy za uznanie i zachęcamy wszystkich do bycia EKO!

Czytaj więcej o: Być eko!
Przejdź do - bal%20sylwestrowy

Życzenia Noworoczne

30 grudnia 2022

Stary rok odchodzi wielkimi krokami. Nadchodzi nowy i nieznany.  Nowy Rok to czas podsumowań tego, co było i nadziei na to, co przed nami. Zgodnie z tradycją  życzmy sobie tego co dla nas najlepsze aby nadchodzące miesiące były pełne optymizmu, nadziei i  radości na każdy nadchodzący dzień!  A wszystkim miłośnikom dobrych dźwięków życzymy szampańskiej zabawy w uroczystą Sylwestrową Noc!

Czytaj więcej o: Życzenia Noworoczne
Przejdź do -

Moda i elegancja nie miały sobie równych. Byliśmy modni w PRLu

16 grudnia 2022

Moda i elegancja nie miały sobie równych. Byliśmy modni w PRLu – galeria zaproponowanych fotografii obrazuje wycinek  działalności Elbląskich Zakładów Przemysłu Odzieżowego TRUSO, które powstały krótko po II wojnie światowej. W latach 70. i 80. przedsiębiorstwo to było jednym z najważniejszych producentów w kraju  i należało do największych  zakładów przemysłowych  w Elblągu.

Czytaj więcej o: Moda i elegancja nie miały sobie równych. Byliśmy modni w PRLu
Przejdź do -

Wręczenie nagród konkursu plastycznego „ Moja Mała ojczyzna na pocztówce”

13 grudnia 2022

W naszym Archiwum odbyło się uroczyste wręczenie nagród konkursu plastycznego „Moja Mała ojczyzna na pocztówce”.

Czytaj więcej o: Wręczenie nagród konkursu plastycznego „ Moja Mała ojczyzna na pocztówce”