Archiwa Rodzinne Niepodległej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Szanowni Państwo,
informujemy, że w Archiwum Państwowym w Malborku uruchomiony został punkt konsultacyjny w ramach projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, w którym możecie Państwo uzyskać wszelkie informacje na temat tworzenia archiwów rodzinnych oraz sposobów zabezpieczenia starych dokumentów z Waszych domowych archiwów. Dowiecie się Państwo w jaki sposób uporządkować Wasze zbiory, jak je najpełniej opisać oraz jak zapobiec przed uszkodzeniem i zniszczeniem.
Równocześnie zapraszamy Państwa do przekazywania do Archiwum Państwowego w Malborku Waszych prywatnych dokumentów i pamiątek, wydobytych z najróżniejszych domowych zakamarków, aby zostały wieczyście przechowywane oraz służyły historykom i następnym pokoleniom. Na życzenie otrzymacie Państwo kopie przekazanych archiwaliów, wykonane czy to w postaci cyfrowej, czy też kserokopii.
Szczególnie interesujące będą dokumenty związane z okresem odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. oraz z pierwszych pionierskich lat tworzenia państwowości. W naszych domowych szpargałach nadal znajdują się cenne pamiątki: dokumenty, listy, fotografie i rysunki.
Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami na stronie Naczelnej Dyrekcji ArchiwówaPaństwowych.

Zapraszamy do punktu konsultacyjnego „Archiwa Rodzinne Niepodległej”:
Archiwum Państwowe w Malborku
ul. Starościńska 1
82-200 Malbork
sekretariat@malbork.ap.gov.pl
tel. 55 647 44 55 wew. 22

Osoba do kontaktu: p. Karolina Szczepanik

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-08-23
Data publikacji:2019-08-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:ArchiwumAPE
Liczba odwiedzin:2202343